Laminatori

Fellowes aprīkojuma instrukcijas var lejupielādēt mūsu vietnē.

Esošo ASC (autorizētā servisa centra) saraksts un kontaktinformācija ir uzdrukāta garantijas kartes aizmugurē. Patērētāju jautājumus var sūtīt uz salon@jet-birojs.lv vai uzdot pa tālruni +371 67332392. Šeit var atrast Rīgas servisa centra adresi.

Pamata līmeņa modeļiem ir standarta 1 gada garantija. Biroja modeļiem, kā likums, tiek nodrošināta pagarināta garantija līdz 2 gadiem.

Jāsazinās ar kādu no autorizētajiem servisa centriem, kuru saraksts ir norādīts preces garantijas kartē. Ja tiek konstatēts, ka uz aparāta attiecas garantija, jūsu laminators tiks salabots vai nomainīts pret jaunu bez maksas.

Laiks, kas nepieciešams papīra loksnes laminēšanai, galvenokārt ir atkarīgs no laminēšanas ātruma pašā laminatorā un no plēves biezuma. Populārākajiem laminēšanas aparātiem ir laminēšanas ātrums 30 cm/min, kas nozīmē, ka 1 A4 80 mikronu plēves loksne tiek laminēta aptuveni 1 minūtē. Vismodernāko laminatoru ātrums ir 100-110 cm/min, kas nozīmē, ka 80 mikronu A4 loksne tiek laminēta 15-20 sekundēs.

Ir vērts atzīmēt, ka jo biezāka būs plēve, jo mazāks būs laminēšanas ātrums, īpaši ar 175 un 250 mikronu plēvēm.

Ja plēve ir iestrēgusi laminatorā, tad vispirms ir jāizmanto veltņu atlaišana vai atpakaļgaitas poga. Ja pēc tam nesanāks izņemt loksni no laminatora, tad nekavējoties jāatvieno laminators no barošanas avota un jāsazinās ar tuvāko servisa centru.

1 μm (mikrons vai mikrometrs) = 0,001 mm = 0,0001 cm = 0,000001 m.

Mikronus laminatoros izmanto, lai norādītu 1 plēves loksnes biezumu, piemēram, 80, 100 vai 125 μm. Kopējais laminēšanas plēves biezums (2 plēves loksnes aizkausētas no vienas puses) vienmēr būs 2 reizes lielāks. Laminators tiek izvēlēts, pamatojoties uz līdzīgu biezuma apzīmējumu tieši 1 plēves loksnei, kuru plānots izmantot laminēšanai. Piemēram, laminatoram ar maksimālo plēves biezumu 125 μm var izmantot plēves ar biezumu 80, 100 un 125 μm.

Lai loksnes nelocītu, uzreiz pēc laminēšanas novietojiet loksni uz līdzenas virsmas, piespiediet 10 sekundes un ļaujiet tai atdzist. Liekšana var rasties arī tad, ja tiek izmantoti zemas kvalitātes palīgmateriāli un budžeta laminatori ar 2 veltņiem.

Sniegpārsla uz laminatora nozīmē aukstās laminēšanas režīmu. Šajā gadījumā līmēšana notiek tikai zem laminatora vārpstu spiediena bez sildīšanas. Aukstā laminēšana nepieciešama, ja dokuments var tikt bojāts temperatūras ietekmē – antīkas fotogrāfijas, termopapīrs u.c. Aukstā laminēšana prasa īpašu plēvi.

Fellowes neiesaka laminēt 2 loksnes vienā plēvē, jo laminēšanas izturība būs zema. Plēve ir aizkausēta tikai malās, un loksnes nav nekādā veidā sastiprināti kopā. Labāk ir nekavējoties izmantot abpusējo druku uz 1 loksnes un pēc tam laminēt.

Advanced Pouch Tracking System palīdz lietotājam novērst iestrēgumu veidošanos laminatorā. Laminatori ir aprīkoti ar 3 sensoru sistēmu, kas uzrauga laminētā dokumenta pārvietošanu laminatorā. Ja sensors pie izejas no laminatora laikus nekonstatē loksnes pāreju, sistēma automātiski nosaka iestrēguma veidošanos. Uzsilšana ir izslēgta, un laminators atpakaļgaitas režīmā padod laminēto dokumentu atpakaļ. Tas novērš sastrēgumu veidošanos pašā sākumā, līdz plēve aizsprosto un aptur laminatora veltņu piedziņas mehānismu.

Jebkura laminatora īpašības nosaka maksimālo laminēšanas ātrumu, kas tiek sasniegts uz plānākās plēves, piemēram, 75 mikroni. Laminējot biezāku plēvi, piemēram, 250 mikroni, laminēšanas ātrums automātiski samazināsies, lai nodrošinātu augstu iesildīšanas intensitāti, pretējā gadījumā plēve vienkārši nesalīmēsies kopā.

Laminatoros Callisto, Caliber, Neptune, Jupiter, Venus dažāda biezuma plēvju iesildīšanas intensitāte tiek regulēta, izmantojot laminēšanas ātrumu. Jo biezāka ir plēve, jo mazāks laminēšanas ātrums.

AutoSense ir progresīvāka tehnoloģija. Lietojot to, nav jāveic nekādi manuāli iestatījumi. Izmantojot Hot Swap, lietotājam manuāli jāiestata temperatūra laminatorā atkarībā no izmantotās plēves biezuma.

AutoSense ir vismodernākā pieejamā automātiskās laminēšanas tehnoloģija. Lietotājam nav jāpielāgo laminēšanas ātrums un temperatūra. Laminators automātiski iestata visus iestatījumus. Pietiek vienkārši ievietot loksni plēvē laminatorā, un tas automātiski noteiks plēves biezumu un iestatīs nepieciešamos darbības režīmus. Laminēšanas temperatūra tiek uzturēta vienā līmenī, un plēves iesildīšanas intensitāte tiek mainīta, mainot laminēšanas ātrumu. Plānā plēve tiek laminēta ļoti ātri, bet biezā tiek laminēta lēnāk, lai tā pilnībā salīmētos. Papildus automātiskajiem iestatījumiem laminators ar AutoSense ļauj ietaupīt lietotāja laiku, jo nav jāgaida pārslēgšanās starp 80 un 250 mikronu režīmiem. Visas pārslēgšanās starp temperatūras režīmiem notiek uzreiz.

Hot Swap ir tehnoloģija ātrai temperatūras režīma pārslēgšanai. Faktiski laminatora temperatūra darbības laikā saglabājas nemainīga, un dažāda biezuma plēvju sildīšanas intensitāte tiek automātiski regulēta, mainot laminēšanas ātrumu. Laminatoros ar Hot Swap, pārslēdzoties starp 80 mikronu un 125 mikronu režīmiem, nav jāgaida, līdz laminators uzsilst vai atdziest – pārslēgšanās starp temperatūras režīmiem notiek uzreiz.

Lielākā daļa Fellowes biroja laminatoru piedāvā sākuma komplektu, kurā ietilpst 10 80 mikronu laminēšanas plēves. Tie ir paredzēti, lai jūs iepazīstinātu ar laminēšanas tehniku.

2 slāņu plēve satur PET slāni un EVA slāni. PET (polietilēntereftalāts) kalpo par plēves pamatu un piešķir tai izturību un stingrību. EVA (etilēna vinila acetāta) slānis ir līmviela, kas liek plēvei pielipt pie dokumenta.

3 slāņu plēve papildus PET un EVA slāņiem satur papildu LDPE (zema blīvuma polietilēna) slāni. Kā katalizators tas kalpo kā labākā saikne starp PET un EVA. Pateicoties LDPE, plēve labāk pielīp un līme neizplūst ārpus plēves. Un tas ir ļoti svarīgi, jo tieši līmes noplūde uz veltņiem ir galvenais iemesls plēves aptīšanai ap veltņiem un sastrēgumu rašanās.

Fellowes 3 slāņu plēve, protams, ir nedaudz dārgāka nekā konkurentiem ar 2 slāņu plēvi, taču, no otras puses, šī ir vairāk nekā saprātīga cena, kas jāmaksā par 100% uzticamas laminēšanas garantiju.

Laminatoriem Cosmic 2 un Lunar+ ir 2 temperatūras iestatījumi – 80 un 125 mikronu plēvēm. Tāpēc šāda biezuma plēvēm tiks sasniegta ideāla laminēšanas kvalitāte. Cosmic 2 un Lunar+ ļauj ierobežoti laminēt 100 mikronu plēvi, izmantojot 125 mikronu režīmu. Tomēr šajā gadījumā lietotājs rīkojas pats, riskējot – ideāla kvalitāte netiek garantēta.

JAMFREE tehnoloģija ir īpašs laminētu dokumentu padeves un vilkšanas mehānisms, pateicoties kuram iesprūšanas iespējamība ir tuvu nullei. Tomēr sastrēgumu samazināšana Fellowes laminatoros ir iespējama tikai tad, ja tiek izmantoti Fellowes zīmola palīgmateriāli. Lietojot uz Fellowes laminatoriem citu ražotāju palīgmateriālus, ir pilnīgi iespējams, ka plēvēs pārmērīga līmējošā slāņa dēļ var veidoties iestrēgumi.

Ja padot otro loksni uzreiz pēc pirmās, pastāv liela iespēja, ka loksnes vienkārši pielips viens pie otra. Tāpēc vislabāk ir padot otro loksni tikai pēc tam, kad pirmā ir pilnībā iznākusi no laminatora.

Lietotāju ērtībām Fellowes ir izstrādājis un ieviesis Feed IQ tehnoloģiju, kas, izmantojot indikatoru, norādis lietotājam brīdi, kad laminatorā var ievadīt nākamo dokumentu. Feed IQ tehnoloģija ievērojami uzlabo produktivitāti, laminējot lielus dokumentu daudzumus, un aizsargā pret kļūdām.

Var, taču iesakām novietot dokumentu uz līdzenas virsmas un ļaut tam atdzist 30 sekundes. Šajā gadījumā līme sacietē pareizi un dokuments labāk saglabā plakanu formu.

Šis plaukts ir paredzēts, lai nodrošinātu, ka laminētais dokuments nesalokās, izejot no laminatora , un saglabā plakanumu, tas ir īpaši nepieciešams plēvēm, kuru biezums ir 125 mikroni un vairāk.

Saskaņā ar laminēšanas plēvju ražošanas standartiem biezuma pielaide var sasniegt ± 3-5%. Šīs pielaides nerada manāmas novirzes laminēšanas plēvju patērētāja īpašībās.

Patiesībā starp 75 un 80 mikronu plēvēm nav daudz atšķirību. (5 mikroni ir tikai 0,005 mm). Un temperatūras režīmus 75 un 80 mikronu plēvēm var izmantot vienādi.

Atbrīvošanas mehānisms visbiežāk ir atslēga vai svira, lai mehāniski atbrīvotu veltņus. Šāda sistēma ir vienkārša un uzticama, un to var uzstādīt pat vislētākajās ierīcēs. Trūkumi ietver tikai nelielu piepūli, lai izņemtu iestrēgušo dokumentu.

Izmantojot atpakaļgaitu, lietotājam ir diezgan viegli nospiest pogu, un veltņi sāks griezties pretējā virzienā. Atpakaļgaitas sistēmai ir augstāka cena un lietotājam pastāvīgi jāuzrauga laminēšanas process, lai laikus pamanītu sastrēgumus. Lietotājam draudzīgākās sistēmas ir automātiskās atpakaļgaitas sistēmas, kas automātiski nosaka iespējamos sastrēgumus un uzsāk atpakaļgaitu bez lietotāja iejaukšanās.

Vismodernākā automātiskās atpakaļgaitas sistēma tiek saukta par Advanced Pouch Tracking System. Tas ietver laminatora iekšpusē esošo sensoru sistēmu, pateicoties kurai tiek novērsta dokumentu iestrēgšana jau pašā sākumposmā, kad nav nekādu seku ierīcei.

Visus mūsdienu Fellowes laminatorus var izslēgt uzreiz pēc laminēšanas pabeigšanas. Tomēr dažiem vecākiem modeļiem vai citu ražotāju laminatoru modeļiem ir nepieciešams izslēgt sildīšanu un veltņus atdzist. Lūdzu, skatiet savas ierīces kokasgrāmatu.

Lielākā daļa Fellowes laminatoru modeļu ir aprīkoti ar AUTO SHUT OFF tehnoloģiju. Ja laminators netiek lietots ilgāk par 30 minūtēm, tas automātiski izslēgsies. Bet daži pamata modeļi automātiski neizslēdzas. Ilgstošas ​​tukšgaitas gadījumā tiem nevajadzētu pārkarst, taču mehānisms pastāvīgi darbosies un nolietosies, un uzsildīšanai tiks tērēts ievērojami daudz elektroenerģijas. Vislabāk ir izslēgt laminatoru, kad tas netiek lietots. Plašāku informāciju skatiet laminatora lietotāja rokasgrāmatā.

Ja laminators ir ieslēgts, bet nenotiek laminēšana, tad jebkurā gadījumā veltņi griezīsies un uzkarsēs. Tas ir nepieciešams, lai nodrošinātu vienmērīgu siltuma sadali uz veltņiem. Ja laminēšana nenotiek 10-15 minūtes, tad labāk laminatoru izslēgt, lai saglabātu ierīces kalpošanas laiku un samazinātu enerģijas patēriņu.

Noteikums ir vienkāršs – jo lielāks veltņu skaits, jo labāka laminēšanas kvalitāte. Ir jāsaprot, ka blīvākai plēvei vienmēr ir nepieciešams vairāk veltņu. Standarta 80 mikronu plēvei var izmantot 2 veltņus, 175 mikronu plēvei vismaz 4 veltņus un 250 mikronu plēvei vismaz 4-6 veltņus. Starp citu, ne visi veltņi silda filmu. Ja laminatorā ir 4 veltņi, tad divi priekšējie sildīs plēvi, bet divi aizmugurējie stieps plēvi. Vairāku veltņu laminatoriem ir tikai viens trūkums – tie ir dārgāki.

Mūsdienu fotogrāfiju laminēšana neatšķiras no parasto dokumentu laminēšanas. Jūs varat izmantot jebkuru laminatoru. Ja laminatoram ir īpašs režīms fotogrāfijām, tad, kā likums, tas ir tikai mārketinga triks. Tomēr jums jābūt ļoti uzmanīgiem, laminējot antīkas fotogrāfijas, kas var būt jutīgas pret karstumu.

Ātruma regulēšana pārī ar temperatūras regulēšanu ļaus sasniegt optimālu laminēšanas kvalitāti. Mūsdienu modeļos vidējiem un lieliem birojiem var būt 1 temperatūras režīms, un plēves uzsildīšanas pakāpe tiks automātiski pielāgota ar  laminēšanas ātrumu. AutoSense tehnoloģija līdzīgi darbojas arī Fellowes laminatoros. Lietotājam nav jāuzrauga temperatūra un ātrums, jo laminators pats noteiks plēves biezumu un automātiski iestatīs visus iestatījumus.

Plēve laminēšanai var būt dažāda biezuma 80 100…250 mikroni. Augstāka temperatūra ir nepieciešama, lai pilnībā izkausētu līmes slāni lielāka biezuma plēvē. Jo precīzāk ir iestatīta temperatūra, jo labāka būs laminēšanas kvalitāte. Lētiem laminatoriem var izmantot universālu temperatūras režīmu 75-125 mikronu plēvēm

Lai atvieglotu lietotājiem darbu, Fellowes iesaka laminatorus ar AutoSense. Laminators nosaka plēves biezumu un automātiski iestata optimālo temperatūru un laminēšanas ātrumu. Lietotāja uzdevums ir ievērojami vienkāršots un sastāv tikai no ierīces ieslēgšanas un rūpīgas plēves ievadīšanas laminatorā.

Galvenās grūtības šāda veida darbā ir tas, ka laminatoram ir nepieciešams ievērojams laiks, lai atdzist pēc augstās temperatūras 250 mikronu plēvei. Lai pārslēgtos uz laminēšanu ar 80 mikronu plēvi, var būt nepieciešamas 20–30 minūšu dzesēšanas. Lai izvairītos no šādas kavēšanās, Fellowes iesaka izmantot laminatorus ar AutoSense sistēmu. Šādiem laminatoriem ir 1 temperatūras režīms, un plēves sildīšanas intensitāte tiek regulēta, mainot ātrumu. Šajā gadījumā nav nepieciešams gaidīšanas laiks, un 80 mikronu plēvi var laminēt uzreiz pēc 250 mikronu plēves.

 

Lietotāja ērtībām biroja laminatori bieži vien parāda nevis veltņa sildīšanas temperatūru, bet ciparus, kas norāda pašas plēves biezumu. Piemēram – 80, 100 un 125 mikroni. Lietotājam vienkārši jāizvēlas darbības režīms pie attiecīgās plēves. Uzsilšanas temperatūru grādos parasti norāda profesionāliem modeļiem ar precīziem iestatījumiem.

Pirms laminēšanas procesa plēvi nevar nogriezt, jo uz laminēšanas rullīšiem var nokļūt liekā līme. Pēc laminēšanas plēvi var apgriezt tā, lai atstātu vismaz 3 mm no plēves malas, lai nodrošinātu maksimālu dokumentu aizsardzību.

Nav ieteicams to darīt, jo šajā gadījumā ievērojami palielinās dokumentu iesprūšanas iespējamība laminatorā. Fellowes plēvju klāstā ir liels skaits standarta izmēru, tāpēc laminēšanai labāk izvēlēties tuvākā izmēra plēvi.

Jauns laminators kādu laiku var izdalīt nepatīkamu smaku. Tas ir drošs un neapdraud citiem. Ja smarža pēc tam nepazūd, varat sazināties ar servisa centru. Vecie laminēšanas aparāti var izdalīt smaku, jo uz veltņiem nokļūst līmes atliekas un netīrumi. Šajā gadījumā veltņi ir jātīra, izmantojot īpašu tīrīšanas lapu Fellowes fs-53206.

Iespējams, ka laminēšanas temperatūra ir iestatīta pārāk augsta. Samaziniet temperatūru līdz ieteicamajai. Dažreiz budžeta laminatoriem var parādīties gaisa burbuļi pat tad, ja ir iestatīta pareizā temperatūra.

Visticamāk, temperatūras iestatījums nav piemērots izmantotajai plēvei. Nepieciešams paaugstināt / iestatīt pareizo temperatūru.

Ja režīms ir iestatīts pareizi, bet plēve paliek duļķaina, varat otrreiz palaist dokumentu caur laminatoru.

Laminēšana var nebūt pietiekami kvalitatīva, tostarp tāpēc, ka laminējamais dokuments ir pārāk biezs. Plēvei vienkārši nav laika iesildīties. Iepazīstieties ar norādījumiem instrukcijā par maksimālo dokumenta biezumu, ko var laminēt jūsu ierīcē.

Biroja laminatori ir pieejami 2 formātos – A4 un A3. Lielais A3 laminators ļauj laminēt dokumentus, kuru izmēri ir 297 x 420 mm. Ja nezināt, kādu maksimālo dokumentu izmēru laminēsiet, iesakām izvēlēties lielu un platu A3 laminatoru. Tas ir nedaudz dārgāks par A4 laminātu, taču ir ērtāk lietojams un ļaus laminēt visus populārākos formātus – A3, A4, A5, A6 un citus. A4 formāta laminatori ļauj laminēt A4 formāta dokumentus un jebkurus mazākus A5, A6 utt.

Ārējie uzsilšanas veltņi ir daudz lētāki un tiek izmantoti lētos laminātos. Veltņus silda elektriskā spirāle, kas nostiprināta laminatora korpusa iekšpusē. Iekšējie uzsilšanas veltņi, kā norāda nosaukums, tiek apsildīti no iekšpuses. Iekšējiem uzsilšanas veltņiem ir nemainīgi vienmērīga temperatūra visā virsmā, kas nozīmē, ka laminēšanas kvalitāte būs ideāla visā loksnes laukumā. Augsto izmaksu dēļ iekšējie uzsilšanas veltņi tiek izmantoti tikai profesionālos laminatoru modeļos.

No vienas puses, vienkāršs pamata līmeņa laminators ar 1 temperatūras iestatījumu ir piemērots laminēšanai ar 80 mikronu plēvi. Bet 100 loksnes dienā šādam laminatoram būs neiespējams uzdevums, jo tā mehānisms vienkārši nav paredzēts intensīvai slodzei. Tāpēc iesakām izvēlēties laminatoru, pievēršot uzmanību pirmām kārtām biroja izmēram un ieteicamajai noslodzei. Mūsu gadījumā tie būs modeļi, kas paredzēti intensīvam darbam lielā birojā – Neptune 3, Jupiter 2, Venus 2. Papildus paaugstinātai uzticamībai tiem ir augsts laminēšanas ātrums. Piemēram, Venus 2 modeļa darbības ātrums ir līdz 110 cm/min, kas ļaus A4 formāta loksni laminēt 17 sekundēs, kas ir 3 reizes ātrāk nekā parastajiem modeļiem.

Katrs laminators ir paredzēts noteiktai ikdienas slodzei. Piemēram, pamata līmeņa laminatori ir paredzēti līdz 10-20 dokumentu laminēšanai dienā vai pat nedēļā. Pamatojoties uz šo slodzi, tiek aprēķināta piedziņas un uzkarsēšanas sistēmas uzticamība. Vienkārši laminatori var izturēt lielas slodzes, taču to kalpošanas laiks galu galā samazināsies vairākas reizes. Lieliem laminēšanas apjomiem vēlams izvēlēties biroja laminēšanas aparātu.

Laminēšanas plēve jāizvēlas, pamatojoties uz jūsu uzdevumu. 80 mikronu plēve nodrošina pamata aizsardzību pret putekļiem un netīrumiem un padara dokumentu krāsas piesātinātākas. 100 un 125 mikronu plēves nodrošina uzticamāku dokumentu aizsardzību, tostarp aizsardzību pret priekšlaicīgu noberšanos. 175 un 250 mikronu plēve nodrošina maksimālu dokumentu aizsardzību un piešķir tai papildu cietību.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka laminēšanai ar blīvākām 175 un 250 mikronu plēvēm ir nepieciešams laminators ar atbilstošu temperatūras režīmu.

Pārbaudiet laminātora temperatūras iestatījumus un otrreiz izlaidiet dokumentu caur laminatoru. Vienmēr izmantojiet zīmola plēvi, lai panāktu nemainīgi augstas kvalitātes laminēšanu.

Laminēšanas process ir neatgriezenisks – dokumentu nebūs iespējams izņemt no aizlīmētās plēves. Kad plēvi nolobīs, pats dokuments plīsīs. Esiet piesardzīgi un uzmanīgi, pielāgojot laminatoru un izvēloties plēvi. Mēs iesakām vienmēr iepriekš laminēt uz nevērtīgām papīra loksnēm / melnrakstiem.

Laminatoru var notīrīt no liekās līmes, netīrumiem un putekļiem, izmantojot speciālu tīrīšanas loksni fs-53206. Darba dienas beigās atliek vien palaist tīrīšanas lapu (bez plēves!) karstā laminēšanas režīmā. Loksne absorbēs netīrumus un līmes atlikumus no veltņiem. Ja nepieciešams, tīrīšanu var atkārtot vairākas reizes.

Ja pie rokas nav tīrīšanas lapas, varat izmantot parastu papīra lapu, kas pārlocīta uz pusēm. Tas jāievieto laminatorā ar saliekto pusi uz priekšu.

Aukstās laminēšanas plēves ir pielietojamas ļoti retos gadījumos un tāpēc nav populāras, arī augstās cenas dēļ. Aukstajai laminēšanai varat izvēlēties cita ražotāja plēvi.

Aukstā laminēšana ir paredzēta materiāliem, kas var būt jutīgi pret karstumu, piemēram, antīkiem papīriem vai fotogrāfijām. Šajā gadījumā laminēšanas ruļļi nesasilst, un līmēšana notiek, pateicoties ruļļu spiedienam uz plēvi. Laminatoram jābūt aprīkotam ar speciālu aukstās laminēšanas režīmu.

Dažādiem plēves biezumiem tiek izmantoti dažādi temperatūras režīmi. Jo biezāka plēve, jo augstāka temperatūra ir nepieciešama līmēšanai. Mājas laminatoriem var būt 1 universāls temperatūras iestatījums plēvēm 80 – 125 mikroni. Laminēšanas kvalitāte šajā gadījumā ir laba, bet ideāli rezultāti tiek sasniegti, ja katram plēves biezumam tiek ieslēgts atšķirīgs temperatūras režīms. Advancētiem laminatoru modeļiem var būt 1 temperatūras režīms, un plēves uzkarsēšanu var regulēt, mainot laminēšanas ātrumu.

Fellowes neiesaka izmantot citu ražotāju plēvi, īpaši nezināmu ķīniešu, jo laminatora bojājumu un lūzuma risks ir ļoti augsts. Lētākās plēvēs ietaupa uz PET bāzes un uzklāj lielāku daudzumu līmes, lai saglabātu plēves biezumu. Laminēšanas laikā līmes pārpalikums izplūst no plēves apakšas un nokļūst uz laminēšanas veltņiem, kas var izraisīt sekojošu plēves ietīšanu un laminatora iestrēgšanu. Laminatora funkcionalitāti būs iespējams atjaunot tikai servisa centrā.

Ieslēdziet laminatoru, ļaujiet tam uzsilst un gaidiet gatavības gaismas vai skaņas signālu. Uzmanīgi ievietojiet dokumentu atvērtajā laminēšanas maisiņā. Ap malām atstājiet plēves mālus, lai nodrošinātu uzticamu saķeri.
Plēvi var ievadīt laminatorā tikai ar noslēgto galu pa priekšu. Ja sajaucat un padodat plēvi ar brīvo galu, pastāv liela iespējamība, ka dokuments sašķiebsies un iesprūst.
Kad laminēšana ir pabeigta, novietojiet dokumentu uz galda un ļaujiet tam atdzist 30 sekundes – tas palīdzēs saglabāt dokumentu plakanu.
Mēs iesakām vienmēr iepriekš laminēt uz nevērtīgām papīra loksnēm/melnrakstiem.
Salīdzināt preces