Darbs no mājām

Mūsu veselību un labsajūtu ietekmē ne tikai tas, vai darba vieta atbilst ergonomikas standartiem, vai arī tas, cik ilgi strādājam sēdus. Svarīgs ir viss, ko darām ārpus darba vietas – ko un kā ēdam, vai sportojam, gaiss, ko elpojam. Padomā, kā izskatās tava fiziskā aktivitāte mājās – cik daudz laika tu sēdi pie televizora vai datora. No regulārām fiziskām aktivitātēm un aktīva dzīvesveida līdz mūsu iecienītāko ēdienu sastāvdaļu pārbaudei – šādi sabiedrībā pieaug izpratne par veselīgu dzīvesveidu. Darbs no mājām pēc gadiem ilga darba birojā kolēģu tuvumā var būt lielas pārmaiņas ikvienam no mums. Daudzi cilvēki darbu no mājām uzskata par elastīgāku un mērķtiecīgāku.

Kā sagatavot ergonomisku darbstaciju mājās?

Vairumā gadījumu datoru mājās lietojam neregulāri, brīvajā laikā. Lietošana ikdienā, var slikti ietekmēt mūsu veselību un pašsajūtu ar ilgstošu attālinātu ietekmi. Risinājums ir – jāsagatavo ergonomiska darba vieta. Zemāk atradīsiet informāciju par riskiem ilgstošai datora lietošanai nepiemērotos apstākļos un padomus, kā to novērst, veidojot mājās ergonomiskas darbstacijas.

Muguras un kāju sāpes

Vairāku tundu sēdēšana krēslā bez pienācīga atbalsta kājām un mugurai var izraisīt sliktu asinsriti, muguras sāpes un nogurumu.

Risinājums

Izlabojiet savu stāju. Pārliecinieties, ka mugura un pēdas ir pareizi atbalstītas, lai nodrošinātu vislabāko stāju, strādājot pie datora. Kāju balsti un atzveltnes tam būs noderīgi.

Plaukstas sāpes, karpālā kanāla sindroms

Ilgstoša rakstīšana un peles lietošana bez atbilstoša atbalsta var noslogot vidējo nervu, izraisot karpālā kanāla sindromu.

Risinājums

Noņemiet slodzi no plaukstas locītavām. Turēt apakšdelmus paralēli rakstāmgalda augšdaļai un plaukstas neitrālā stāvoklī. Peles paliktņi, plaukstas un tastatūras paliktņi tam būs noderīgi. Atsevišķiem modeļiem ir Microban® pretmikrobu pārklājums.

Kakla sāpes

Nepieciešamība noliekties no darba vietas un ieņemt piespiedu pozīcijas ir smags slogs muskuļu un skeleta sistēmai.

Risinājums

Strādājot ar monitoru, jūtieties ērti, pārliecinoties, ka jūsu acis atrodas ekrāna augšdaļā vai nedaudz zem tā. Tam ir noderīgi monitoru un klēpjdatoru statīvi.

Darba vietas tīrības organizēšana un uzturēšana

Netīrumi un traipi uz ekrāna var izkropļot attēlu. Intensīva, ikdienas datora lietošana veicina kaitīgo mikrobu un baktēriju vairošanos.

Risinājums

Monitoru un to korpusu tīrīšanas līdzekļi ātri un droši notīrīs netīrumus no datoriem un klēpjdatoriem. Tie arī palīdz cīnīties ar mikrobiem.

Produkti darbam no mājām

Salīdzināt preces