Papīra smalcinātāji

Visus aprīkojuma norādījumus varat lejupielādēt mūsu vietnē, izmantojot saiti.

Esošo ASC (autorizētā servisa centra) saraksts un kontaktinformācija ir uzdrukāta garantijas kartes aizmugurē. Patērētāju jautājumus var sūtīt uz salon@jet-birojs.lv vai uzdot pa tālruni +371 67332392. Šeit var atrast Rīgas servisa centra adresi.

Nodrošinot pagarināto asmeņu garantiju, Fellowes nodrošina nepārspējamu kvalitāti un uzticamību visdārgākajai smalcinātāja daļai. Garantija nažiem var būt līdz 30 gadiem.

 

Pamata līmeņa modeļiem ir standarta 1 gada garantija. Biroja modeļiem, kā likums, tiek nodrošināta pagarināta garantija līdz 2 gadiem.

Jums jāsazinās ar kādu no autorizētajiem servisa centriem, kuru saraksts ir norādīts preces garantijas kartē. Ja tiek konstatēts, ka uz to attiecas garantija, jūsu smalcinātājs tiks salabots vai nomainīts pret jaunu bez maksas.

Visi mūsdienu automātiskās padeves smalcinātāji izmanto AccuFeed automātiskās padeves tehnoloģiju. Papīrs tiek uztverts un ievadīts griešanas blokā, pagriežot īpašu virzošo gliemežskrūvi. AccuFeed sistēma ir ļoti kompakta, ārkārtīgi uzticama un nodrošina lielu iznīcināšanas ātrumu, jo ļauj uzņemt vairākas papīra loksnes vienlaikus. SureFeed automātiskās padeves smalcinātāji ir izņemti no ražošanas kopš 2018. gada.

Daži Fellowes smalcinātāju modeļi tika modernizēti 2015.–2018. gadā, palielinot produktivitāti, ierīces slepenības līmeni vai krāsu. Diemžēl ne visos interneta veikalos izdevās laikus atjaunināt smalcinātāju tehniskos datus. Visprecīzākie un jaunākie Fellowes smalcinātāju parametri ir parādīti mūsu oficiālajā vietnē.

Papildu “L” simbols AutoMax smalcinātāju nosaukumā parādījās pēc jaunināšanas 2017. gadā. Modernizācijas procesā ir uzlabojusies smalcinātāja groza aizpildīšanas ar papīra atkritumiem vienmērīgums un blīvums. Pateicoties tam, groza tilpums (papīra atkritumu apjoms) pilnībā atbilst smalcinātāja padošanas slota tilpumam loksnēs. Piemēram, 500CL smalcinātāja slotā var ievietot līdz 500 A4 papīra loksnēm. Iznīcinot, viss atkritumu apjoms ietilps vienā grozā.

Visas pārējās 300CL un 500CL smalcinātāju pasūtīšanas īpašības un artikuli nav mainījušies.

Šī tehnoloģija ļauj izvairīties no iestrēgumu veidošanās smalcinātājos ar AutoMax automātisko padevi. Papīra iestrēgšanas gadījumā pārmaiņus tiek aktivizēti automātiskās atpakaļgaitas un parastā darba režīmi, lai iestrēgums tiktu novērsts automātiski bez lietotāja iejaukšanās.

Šī ir sistēma, kas automātiski bloķē smalcinātāju dokumentu slota atvēršanu ar AutoMax automātisko padevi. Tas ir nepieciešams, lai aizsargātu slotā esošos papīrus no nesankcionētas piekļuves, kamēr tie vēl nav iznīcināti. Bloķēšana tiek automātiski atbrīvota, kad tiek iznīcināti visi slotā esošie dokumenti.

Nepārtraukta darba vai nepārtraukta darba cikls nozīmē, ka šis smalcinātājs var darboties bez pārtraukuma. Smalcinātājs ir gatavs iznīcināšanai jebkurā laikā, jo tam nav nepieciešams laiks, lai atdzesētu elektromotoru. Nepārtraukta cikla smalcinātāji ir ideāli piemēroti lieliem birojiem vai tādiem uzdevumiem, kuros vienlaikus jāsasmalcina liels dokumentu apjoms.

Šī ir automatizēta smalcinātāju nažu eļļošanas sistēma. Lietotājam atliek tikai piepildīt iebūvēto rezervuāru ar eļļu, un pati elektronika noteiks optimālo momentu un aktivizēs eļļas izsmidzināšanu uz nažiem.

Auto Oil sistēma ļaus jums uzturēt augstu iznīcināšanas ātrumu un palielināt griešanas ierīces kalpošanas laiku.

Šī ir pamata lietotāja drošības tehnoloģija, kurai ir iebūvēts mehānisks bloķētājs, lai novērstu nejaušu smalcinātāja ieslēgšanu. Šāda veida aizsardzība var būt īpaši efektīva, lai pasargātu bērnus no traumām, ja smalcinātājs tiek izmantots mājas biroja vidē

Šī ir uzlabota enerģijas taupīšanas tehnoloģija papīra smalcinātājiem. Ietaupījums tiek panākts ne tikai pārslēdzoties miega režīmā, kā ar parastajiem smalcinātājiem, bet arī smalcinātāja reālās darbības laikā. Ja tiek iznīcināts neliels lokšņu skaits, smalcinātājs automātiski samazina elektromotora enerģijas patēriņu. Kopējais ietaupījums var sasniegt ceturto daļu no parastā smalcinātāja enerģijas izmaksām.

Šī ir tehnoloģija, kas samazina smalcinātāja trokšņa līmeni, padarot to ērtāku lietotājam. Ja tajā pašā telpā darbojas smalcinātājs ar tehnoloģiju SilentShred, tad var runāt pa tālruni, nepaceļot balsi.

Šī ir tehnoloģija, kas ļauj izvairīties no negadījumiem iznīcināšanas laikā. Gadās, ka kopā ar dokumentiem slotā nejauši nonāk kaklasaite, ķēde vai apģērba elementi. Šajā gadījumā cilvēks apjūk un panikā nevar saprast, kā pārtraukt ievilkšanu smalcinātājā. SafeSense tehnoloģija ļauj ātri apturēt smalcinātāju, vienkārši pieskaroties dokumentu padeves slotām. Savlaicīga smalcinātāja apturēšana ļauj izvairīties no nejaušām traumām darbības laikā.

Varat turpināt darbu, vienkārši noņemot roku vai vēlreiz nospiežot barošanas pogu. Video par tehnoloģiju darbībā ir pieejams šeit.

Kad notiek iestrēgšana, smalcinātāji ar automātisku atpakaļgaitu apstājas un padod atpakaļ dokumentu kaudzī. Lai atsāktu smalcināšanu, būs nepieciešama lietotāja iejaukšanās – no slota ir jāizņem dokumentu kaudze, jāizņem liekās papīra loksnes un jāsāk smalcināt no jauna.

Izmantojot 100% JAM PROOF tehnoloģiju, lietotāja iejaukšanās nav nepieciešama. Iestrēgums tiks noņemts automātiski, un iznīcināšana var turpināties kā parasti.

Šī ir tehnoloģija, kas palīdz izvairīties no papīra iestrēgšanas un optimizē smalcinātāja ielādi. Pirmajā posmā sensoru sistēma novērtē kaudzē esošo lapu skaitu. Ja lokšņu ir pārāk daudz, smalcināšana tiks bloķēta, līdz lietotājs izņems liekās loksnes no kaudzes.

Otrais aizsardzības pret iestrēgšanu līmenis tiek aktivizēts, ja papīra loksnes joprojām ir iestrēgušas smalcinātājā. Šajā gadījumā automātiski tiek ieslēgta automātiskā atpakaļgaita un papīrs tiek padots atpakaļ, lai nedaudz atbrīvotu griešanas nažus no papīra uzkrāšanās, un pēc tam ar palielinātu jaudu atkal sākas iznīcināšana – iestrēgušais papīrs tiek izspiests cauri nažiem, un iznīcināšana var turpināties parastā režīmā.

100% JAM PROOF tehnoloģija ievērojami atvieglo lietotāja ikdienas darbu ar smalcinātāju. Videoklips par tehnoloģiju darbībā ir pieejams šeit.

Minigriešana ir šķērsgriešana ar kopējo fragmentu skaitu vairāk nekā 1500. Populārākie fragmentu izmēri ir 4x10mm. Minigriešana, salīdzinot ar parasto šķērsgriezumu, rada aptuveni 3-4 reizes vairāk fragmentu, kas nozīmē, ka dokuments ir labāk aizsargāts no nesankcionētas atgūšanas. Minigriešana rada nedaudz mazāk fragmentu nekā mikrogriešana (Līmenis P-5, fragments 2×15 mm), bet, no otras puses, smalcinātāji ar mini-griešanu ir daudz lētāki nekā smalcinātāji ar mikrogriešanu.

IntelliBAR ir daudzfunkcionāls vadības panelis, ko izmanto jaunās paaudzes LX smalcinātājos. IntelliBAR ļauj sasniegt maksimālu produktivitāti apvienojumā ar lietošanas ērtumu. Patīkama indikatoru rinda intuitīvi atspoguļo visus smalcinātāja darbības režīmus – pašreizējo iznīcināšanas jaudu, groza pilnību, dzinēja darba temperatūru utt.

Ieteicamais lokšņu skaits ir aprēķināts Eiropas papīram 70 g/m2. Latvijā visbiežāk izmanto nedaudz biezāku papīru 80 g/m2. Ja jums ir jāiegūst precīzi dati par parasto Latvijas papīru, tad ieteicamo lapu skaitu var reizināt ar 0,9.

Tas nav iespējams, jo tikai kredītkaršu vai kompaktdisku iznīcināšana var aizsprostot griešanas mehānismu. Fellowes smalcinātāji ir paredzēti parastai lietošanai birojā, t.i. kārtējai papīra smalcināšanai un neregulārai disku vai karšu smalcināšanai. Lai nodrošinātu optimālu griešanas mehānisma darbību, ir nepieciešams periodiski mainīt karšu/disku smalcināšanu ar papīru. Ja disku vai karšu iznīcināšanai ir paredzēts atsevišķs griešanas mehānisms, tad diskus un kartes var iznīcināt bez ierobežojumiem, taču nepārsniedzot ieteicamo.

Smalcinātājs var iznīcināt vairāk lokšņu dienā/diennaktī, taču tas palielinās mehānisma nodilumu un saīsinās kalpošanas laiku.

Ieteicamais lokšņu skaits ir balstīts uz vidējo smalcinātāja slodzi 8 stundu darba dienā. Tajā pašā laikā smalcinātājs var strādāt vairāk stundu dienā.

Šis ir maksimālais ieteicamais lokšņu skaits, ko smalcinātājs var iznīcināt, darbojoties normālā režīmā bez pārslodzes, bet ar savlaicīgu eļļošanas nosacjumu.

Ieteicamais lapu skaits dienā tiek aprēķināts, pamatojoties uz to, ka lietotājs iznīcinās lokšņu kaudzi uzreiz, nevis 1 lapu vienlaikus.

AutoMax smalcinātāji ļauj iznīcināt dokumentus bez lietotāja iejaukšanās. Padošanās slotā tiek ievietota papīra kaudze, un tad lietotājam atliek tikai nospiest 1 pogu, un viņš var atgriezties pie savām aktuālajām lietām. Sasmalcinot papīra kaudzi parastajā smalcinātājā, lietotājam ir pastāvīgi jāatrodas smalcinātāja tuvumā un pēc vajadzības jāievada papīrs slotā.

Ja dokuments tiek iznīcināts smalcinātājos ar drošības līmeni P-1 vai P-2, tad to var atgūt manuāli, saliekot sloksnes vienā dokumentā kā puzli. Protams, dokumentu vairs nevar izmantot, bet vismaz var atjaunot un izlasīt informāciju.

Ja dokuments tiek iznīcināts smalcinātājos ar P-3 vai P-4 drošības līmeni, to atgūt, neizmantojot īpašus līdzekļus, praktiski nav iespējams. Šajā gadījumā varat sazināties ar specializētu uzņēmumu, kur visi fragmenti tiks skenēti un atgūti, izmantojot datora algoritmu. Vienīgais atjaunošana var aizņemt ievērojamu laiku, un izmaksas būs lielas.

Ja dokuments tiek iznīcināts smalcinātājos P-5, P-6, P-7 drošības līmenī, tad to ir ārkārtīgi grūti atgūt pat izmantojot īpašus līdzekļus.

Ja dokumenti tiek iznīcināti smalcinātājā ar P-7 slepenību, tad varam teikt, ka garantija pret atgūšanu būs aptuveni 99%. Smalcinātājos ar zemāku drošības līmeni informācijas atgūšanas iespējamība ir daudz lielāka.

Nē, laminētгs dokumentus nevar iznīcināt, izmantojot biroja smalcinātājus. Dobumos starp asmeņiem uzkrājas nelielas plastmasas daļiņas, kas izraisa papīra iestrēgumu veidošanos un iespējamu smalcinātāja bojājumu.

Dokumenti ainavas orientācijā ir jāsasmalcina tā, lai teksts būtu paralēls slotam. Šajā gadījumā teksts tiks sagriezts atsevišķos burtos fragmentos. Ja smalcinātāja slots ir šaurs un A4 lapa neienāk paralēli, tad loksnes ar ainavas orientāciju var vienkārši salocīt uz pusēm.

Lieli smalcinātāji ar platu slotu ļauj iznīcināt A4 papīra loksnes šķērsām, kas palielina produktivitāti 1,5 reizes, jo lapa tiek iznīcināta šaurajā pusē. Bet šāda iznīcināšana var krasi samazināt iznīcināšanas kvalitāti, jo ne tikai burti, bet pat veseli vārdi no teksta var nonākt atsevišķos fragmentos. Informācijas atgūšana no šādas iznīcināšanas kļūst daudz vienkāršāka.

Šķērsgriezuma smalcinātājos paši fragmenti ir diezgan mazi, pateicoties kuriem tie daudz blīvāk aizņem groza tilpumu. Un jo augstāks ir drošības līmenis (jo mazāks ir fragmenta izmērs), jo lielāks iznīcināto lapu skaits tiks ievietots miskastē. Tas nozīmē, ka grozs būs jātukšo retāk un darba vieta nebūs tik piesārņota ar papīra putekļiem.

Visi lētie personīgo smalcinātāju modeļi darbības laikā rada diezgan skaļu un nepatīkamu skaņu. Tas ir saistīts ar trokšņaināku elektromotora dizainu un skaņas izolācijas trūkumu. Fellowes biroja smalcinātāju modeļi ir aprīkoti ar Silent Shred tehnoloģiju, kas padara smalcinātāju mazāk trokšņainu. Tas tiek panākts, pateicoties īpašajai elektromotora konstrukcijai un papildu skaņas izolācijai.

Dokumentu smalcinātāji ir paredzēti standarta biroja papīra iznīcināšanai 70-80 g/m2. Sagriešana mazos fragmentos šajās ierīcēs tiek nodrošināta, pateicoties cieši novietotiem nažiem. Sasmalcinot avīzes, faksus vai laminētus dokumentus, uz asmeņiem paliek plāns papīrs un plastmasas gabali, un smalcinātājs sāk darboties nepareizi. Palielinās papīra iestrēgšanas iespēja un samazinās smalcinātāja produktivitāte.

Pasta aploksnes un iepakojuma materiālus nav ieteicams iznīcināt parastajos biroja vai personīgajos modeļos, jo tajos esošā līme, ja tā nokļūst uz griešanas nažiem, var izraisīt ierīces bojājumu.

Smalcinātāja izmaksas ir tieši saistītas ar tā faktiskajām īpašībām, garantijas laiku, darbības režīmu un pamatstandartu.

Personālajiem modeļiem garantijas laiks parasti ir 12 mēneši. Biroja smalcinātājos garantijas laiks ir pagarināts līdz 2 gadiem, bet nažiem garantija var sasniegt 30 gadus. Biroja smalcinātāju modeļiem ir tehnoloģijas, kas palīdz cīnīties ar sastrēgumiem, piemēram, 100% pret iestrēgšanu. Personīgajos smalcinātājos lietotājs nekādā veidā nav pasargāts no iesprūšanas.

Un arī ir vērts ņemt vērā tik svarīgu faktoru kā trokšņa līmenis. Biroja smalcinātājiem ir klusi motori un dizains, kas absorbē troksni. Biroja smalcinātājs būs ļoti ērts lietošanai kopējā biroja telpā, tā darbības skaņa nebūs skaļāka par parastu sarunu. Savukārt personīgie smalcinātāji ir ļoti trokšņaini, un, kamēr tie darbojas, kolēģiem būs ļoti neērti strādāt.

Lielie biroja smalcinātāji 425 un 485 tiek ražoti ASV, visi Fortishred smalcinātāju modeļi tiek ražoti Vācijā, bet citi smalcinātāju modeļi tiek montēti Fellowes ražotnēs Ķīnā, lai saglabātu pieejamāku cenu.

Fellowes ražo 2 smalcinātāju modeļus 8MC un 62MC, ar tā saukto vidējo drošības līmeni P4/P5.

Šo smalcinātāju fragmentu izmērs ir 3×10 mm. Pēc fragmenta laukuma 30 mm² smalcinātāji atbilst P-5 standartam, bet 3 mm fragmenta platuma ziņā tie ir nedaudz platāki par P-5 līmenim noteikto 2 mm prasību.

Vidējais slepenības līmenis P-4/P-5 ļauj saglabāt salīdzinoši zemu cenu smalcinātājiem un iznīcināšanas kvalitātes ziņā pietuvoties P-5 līmeņa smalcinātājiem, kas ir daudz dārgāki.

Smalcinātāju sērija Microshred ir paredzēta stingri konfidenciālu datu iznīcināšanai ar P-5 drošības līmeni. Tieši šāds slepenības līmenis ir optimāls un pietiekams lielākajai daļai konfidenciālo biroja dokumentu, tostarp grāmatvedības uzskaites un uzņēmuma augstāko amatpersonu dokumentiem. Ir arī augstāks slepenības līmenis P-6 un P-7, taču šo iznīcinātāju izmaksas ir daudz augstākas.

Powershred ir galvenā Fellowes smalcinātāju sērija. Iznīcinātāji tiek piedāvāti visos segmentos un drošības līmeņos no P-1 līdz P-5. Powershred modeļu klāsts vienmēr izceļas ne tikai ar labāko piedāvājumu cenas/kvalitātes attiecības ziņā, bet arī ar unikālu patentētu tehnoloģiju izmantošanu.

Fortishred ir augstākās klases Fellowes smalcinātāju sērija. Smalcinātāji ražoti Vācijā, izgatavoti stingrā dizainā, korpuss izgatavots no skaidu plātnes, kas spēj būtiski samazināt trokšņa līmeni. Fortishred smalcinātāji ir pieejami visiem drošības līmeņiem, tostarp augstākajiem P-6 un P-7.

A3 formātu var iznīcināt lielos biroja smalcinātos, kuru ievades slots ir vismaz 300 mm. Bet atklāsim noslēpumu, ka A3 var viegli iznīcināt jebkurā smalcinātājā, vienkārši salokot loksni uz pusēm.

  • Vispārīgiem neklasificētiem dokumentiem var izmantot smalcinātājus ar garenisko griešanu un drošības līmeni P-1 un P-2 saskaņā ar DIN 66399.
  • Parastajiem biroja dokumentiem vai dokumentiem ar personas datiem varat izmantot šķērsgriezuma smalcinātājus ar drošības līmeni P-3 un P-4.
  • Stingri konfidenciālus datus, kas satur īpaši svarīgu informāciju par uzņēmumu (uzņēmuma augstāko amatpersonu dokumenti, finanšu pārskati, projektēšanas dokumentācija), ieteicams iznīcināt ar vismaz P-5 slepenības pakāpi.
  • Valsts nozīmes slepeniem dokumentiem tiek izmantoti smalcinātāji ar slepenības pakāpi P-6 un P-7.

Lai iegūtu papildinformāciju par privātuma līmeni, lasiet rakstu saitē.

Ar garenisko griešanu papīrs tiek sagriezts sloksnēs. Šī metode ir ātrāka un produktīvāka, taču, kā likums, tai ir zems slepenības līmenis P-1 un P-2. Šādi smalcinātāji ir ieteicami vispārīgu, neklasificētu dokumentu iznīcināšanai. Gareniskas griešanas smalcinātājam nav nepieciešama eļļošana.

Šķērsgriešana sagriež dokumentus atsevišķos gabalos. Šķērsgriezuma smalcinātāji ir nedaudz dārgāki, bet, no otras puses, var sasmalcināt augstas drošības konfidenciālus dokumentus, tostarp P-7 (fragmenta izmērs – 0,8 x 5 mm). Šķērsgriezuma smalcinātāja grozs piepildās daudz lēnāk, un tas nav bieži jāiztukšo. Šķērsgriezuma smalcinātājs periodiski jāieeļļo.

Tas nav darbības traucējums. Vēsturiski smalcinātāja jauda ir aprēķināta, izmantojot 70 gsm Eiropas papīru. Latvijā nereti izmanto nedaudz biezāku papīru – 80 gsm. Tas nozīmē, ka faktiskajam lokšņu skaitam iznīcināšanas laikā jābūt par 10-15% mazākam, nekā norādīts smalcinātāja instrukcijās.

Ieslēdziet atpakaļgaitu un mēģiniet manuāli izņemt iestrēgušo papīru. Nelielus papīra uzkrājumus var noņemt ar pinceti vai šķērēm, bet tikai tad, ja smalcinātājs ir atvienots no barošanas avota. Esiet piesardzīgi, ja nesanāca manuāli izņemt iestrēgušu gabaliņu, sazinieties ar pilnvarotu servisa centru.

Mēģiniet to ieeļļot ar ieteikto eļļu. Vairumā gadījumu ar to vajadzētu pietikt, lai atjaunotu veiktspēju. Ja tas nenotiek, sazinieties ar pilnvarotu servisa centru, lai saņemtu padomu.

Katram smalcinātājam ir noteikts darbības cikls, kas ir vienāds ar tā nepārtrauktas darbības laiku. Mazo personīgo smalcinātāju darba cikls var būt 3–5 minūtes, savukārt lielāks darba cikls var būt 30 minūtes vai vairāk. Darba ciklu var norādīt ar 2 cipariem – 10/25 min. Tas nozīmē, ka smalcinātājs var nepārtraukti darboties apmēram 10 minūtes, pēc tam tas automātiski izslēgsies uz 25 minūtēm, lai atdzesētu. Pēc tam iznīcināšana var turpināties kā parasti.

Atsevišķā slotā ir šaura atvere, kas droši pasargā lietotāju no nejauša plastmasas detaļu atsitiena iznīcināšanas laikā. Dažos gadījumos atsevišķā slotā ir īpašs griešanas mehānisms un atkritumu grozs, lai izvairītos no papīra un plastmasas fragmentu sajaukšanas.

Nē, visi smalcinātāji sākotnēji ir paredzēti tieši papīra iznīcināšanai. Kredītkaršu vai disku iznīcināšana ir papildu iespēja, un to skaits nedrīkst pārsniegt 1-2% no iznīcināto dokumentu apjoma. Lai saglabātu smalcinātāja resursus, ieteicams periodiski mainīt karšu un disku iznīcināšanu ar papīra dokumentu iznīcināšanu.

Tas ir iespējams, ja ražotājs ir norādījis šo iespēju smalcinātāja tehniskajās specifikācijās. To varat pārbaudīt lietotāja rokasgrāmatā, mūsu tīmekļa vietnes smalcinātāja lapā.

Speciālā eļļa ir paredzēta Fortishred smalcinātāju eļļošanai ar augstākajiem drošības līmeņiem P-6 un P-7 (1050HS / 3250SMC / 3250HS). Šo iznīcinātāju nažiem ir nepieciešama īpaša smērviela, kas var vienmērīgi iekļūt un sadalīties pa visu griešanas daļas laukumu. Parastā eļļošana nenodrošinās vienmērīgu sadalījumu un var samazināt veiktspēju.

Ir ieeļļoti tikai smalcinātāja griešanas naži. Ja padeves slotā ir redzams griešanas mehānisms, varat uzklāt eļļu tieši uz nažiem gar padeves atveri, pēc tam uz 3-5 sekundēm ieslēgt reversu. Ja griešanas mehānisms nav redzams, ar viļņveidīgām kustībām var uzklāt eļļu uz papīra lapas un iznīcināt to kā parastu papīra lapu.

Fellowes iesaka ieeļļot šķērsgriezuma smalcinātāju katru reizi, kad tvertne tiek iztukšota. Ja tas netiek izdarīts laikā, iekārtas veiktspēja var krasi samazināties, biežāk iestrēgsies papīrs un parādīsies sveši trokšņi. Tajā pašā laikā palielināsies griešanas bloka slodze, kas var palielināt smalcinātāja nodilumu. Mēs iesakām izmantot eļļu, kas īpaši izstrādāta smalcinātājiem, piemēram, nažu eļļu no Fellowes ar artikula numuru fs-35250. Nepareiza eļļa var izraisīt mehānisma iestrēgšanu un biežu papīra iestrēgšanu.

Smalcinātājiem ar garenisko griešanu nav nepieciešama eļļošana.

    Visi nosaukumi ir pareizi. Papīra iznīcinātājs vai smalcinātājs ir latviešu nosaukumi, šrederis ir vispārpieņemts nosaukums, kas pie mums nāca no Rietumu valstīm.

  • Mazākos smalcinātājos (ar fotoelementu) jāatrod un jānotīra zem galvas esošās fotodiodes no papīra putekļiem. Galvas kameru un grozu vislabāk ir izsūkt ar putekļu sūcēju un pēc tam notīrīt ar drānu, izmantojot, piemēram, Fellowes antistatiskās putas. Papīra putekļu problēma rodas, ja eļļu neizmanto smalcinātājiem, kas sagriež skaidiņās,
    jo eļļas galvenais uzdevums ir noņemt elektrostatiskos lādiņus. Uzlādētas mazas papīra daļiņas, kas piesaistītas smalcinātāja elementiem, var arī bloķēt griešanas mehānismu un tādējādi neatgriezeniski sabojāt ierīci. Ja beigusies Fellowes smalcinātāja eļļa, varat to aizstāt ar citu nesasmakušu augu eļļu.
  • Lielās ierīcēs ar mehānisku sloksnes sensoru problēma var rasties, ja sloksne ir saliekta vai bloķēta ar papīru. Tas ir jāatbloķē.
Salīdzināt preces